Letná škola práškovej metalurgie v Košiciach

Autor: Peter Oslanec ml. | 29.6.2009 o 15:00 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  900x

Mal som možnosť sa jej zúčastniť. Tak ...

Je to zajímavý projekt pre študentov a mladých pracovníkov firiem pracujúcich s práškovými materiálmi. Vedie ho EPMA. Všetky informácie sú dostupné na webe.

Tento rok dostali ľudia okolo práškovej metalurgie na SAV v Košiciach zorganizovať túto letnú školu. Zúčastnilo sa jej viacero štátov a prednášajúci boli odborníci, ktorý sú v oblasti práškov úplne na špici.

Hneď na začiatku nás ubytovali v hoteli, kde prestala tiecť teplá voda. Našťastie to nikomu nevadilo, až na  jednu slečnu čo dostala nádchu. Úroveň prednášok bola výborná, prednášajúci obyčajne zaujali a večer si všetci našli dobrý program. Cudzincov na Košiciach zaujal fakt, že všetko sa zatvára o 22:00. No hlavne Španielov, ktorí očividne nemali problém ísť spať ráno o piatej a o siedmej vyzerať ako, že nikde neboli. Taliani obdivovali naše slečny a cenu piva. Aj keď im nešlo do hlavy prečo všetky slečny chodiace po námestí vyzerajú ako štetky. No nezaujímalo to len ich, ale všetkých účastníkov. Na mňa ,ako jediného slovenského účastníka školy (nie usporiadatela) smerovala väčšina otázok. Koľko tu ľudia zarobia, prečo policajti stoja na mieste vyhradenom pre invalidov, prečo všetci mládenci vyzerajú ako nepodarený Beckham, prečo je tu toľko betónových budov, ktoré sú reálne drahšie ako normálne stavby no a rôzne takéto otázky. Borovička im chutila a domov odchádzali hádam s pocitom, že možno aj keď išli východnejšie ako obyčajne, tak sa z tej EU veľmi nevzdialili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?