reklama

Chcete mať osobný blog bez obmedzení? Časť I.

Na sme.sk sa ozývajú každý deň hlasy o tom aké je nespravodlivé posudzovanie článkov (karma), ako sú autori vyradení z výberu Sme, aký je hlúpy kódex. Niektoré hlasy rozprávajú o totalite administrátorov, preferovaní článkov známych autorov, ktorí píšu ako novinári a samozrejme, že by sa našlo ešte veľa vecí, ktoré sa dajú ohovoriť. Napriek všetkým týmto výkonom tu kuvičie hlasy zostávajú (predsa len je tu vybudovaná silná základňa čitateľov) a píšu ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Ja vám poradím ako sa zbaviť "totality" administrátorov blog.sme.sk. Môžete začať písať na inom portály . Založte si vlastný blog. Vlastný blog má veľa výhod a aj niekoľko nevýhod. Jednou (možno jedinou nevýhodou) z nevýhod je nízka návštevnosť! Návštevnosť sa dá zvýšiť aj na takomto blogu, ale to už treba vedieť vo veciach behať. Administrátorom a vlastníkovi blog.sme.sk môžete byť ukradnutí, jeden hlas z mnohých je nič. Aj takto sa prejavuje demokracia.  Ako postupovať v prípade, že chcete vlastný blog? Taký do ktorého by bol prístup taký jednoduchý ako je tu a taký, ktorý by mal správu takto pekne rozvrhnutú ako je tu? Je niekoľko možností. Komunita okolo opensource vytvára niekoľko na takýto účel vhodných webových rozhraní. Ich inštalácia a správa je možno pre bežného užívateľa možno trošku zložitejšia, ale pomocou jednoduchého krokového návodu nie je zložité takýto systém spojazdniť.   Čo budete na rozbehnutie vlastného blogu potrebovať? Počítač, pripojenie na internet, webový prehliadač, čas a zadefinovanie si niektorých parametrov.Aké sú možnosti vlastného blogu založenom na opensource riešení? Všetky bežné čo tu. Písanie článkov, vkladanie multimediálneho obsahu (obrázky, video, zvukové stopy). Náročnejší užívateľ si dokáže pomocou dokumentácie urobiť aj zložitejšie zákroky. Netreba sa však toho báť. Prinajhoršom, keď vám to nepôjde, požiadate nejakého známeho, ktorý sa trocha do daných vecí vyzná a ten vám to spojazdní.Čo je potrebné vykonať pred rozbehnutím vlastného blogu? Urobiť si jasno v myšlienkach. Neprejde ma frustrácia zo zle napísaného článku, z hrubých reakcií diskutujúcich v priebehu pár dní. Vrátite sa sem? Ak áno potom zbytočne investujete čas do vlastného riešenia. Ak ste úprimne rozhodnutý potácať sa s problémami technického rázu pri tvorbe nového osobného blogu a nízkou návštevnosťou, tak hor sa do toho. Ako prvé sa musíte rozhodnúť aký názov dáte vlastnému blogu. Po tomto uvážení potrebujete vybrať miesto na internete kde si blog "zaparkujete", to znamená, kde si nájdete miesto na vaše stránky - volá sa to webhosting (hosting zo slova hostiteľ). Je niekoľko možností. Ja osobne mám skúsenosti s ic.cz, ktorý ponúkajú relatívne vhodné služby s tým, že na vašich stránkach bude zobrazená ich reklamná lišta. Registrujete sa. Pomocou FTP (napr. http://www.net2ftp.com/) nahráte na nové miesto vaše stránky a šup šup. Ale o tom bližšie nabudúce.

Peter Oslanec ml.

Peter Oslanec ml.

Bloger 
  • Počet článkov:  255
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slon v porceláne Zoznam autorových rubrík:  LinuxPoviedky a rozprávkySloboda v ITPrírodaTechnika a technológiaHudbičkaFedora CoreHodené do kotlaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu